1. 24 hodinové vysílání

O prvním 24 hodinovém vysílání

Celá akce vznikla na jaře 2015, kdy Večerním Epigonem mimo jiné provázeli Fanda s Vláďou. Vzhledem k tomu, že oba byli spolužáci a tak se setkávali poměrně často, vznikl v této dvojici nápad na uskutečnění dosud neslýchaného konceptu pořadu, kdy by moderátoři ze studia vysílali 24 hodin a po celou touto dobu by bylo možné nechat si zahrát písničku na přání. Oba moderátoři měli v plánu akci důkladně promyslet a předem propagovat, ale jak to tak bývá, ne vše se podle plánů povede. Akce zůstávala jen plánem a po odchodu Vládi z vysílání v červnu 2015 to na realizaci příliš nevypadalo. Shodou náhod se ale podařilo myšlenku obnovit na počátku roku 2016, kdy oběma studentům ve škole oznámili, že následující den se výuka ruší, a tak oba ještě týž den napadlo vysílání zahájit a Vláďa se tak znovu vrátil na moderátorskou židli.

Jak později uváděl jeden z původců této myšlenky Fanda, byla takto rychlá akce ve finále dost nešťastná. Nejen že o akci nevědělo moc lidí, ale ani sami moderátoři nebyli na podobný typ akce příliš dobře připraveni, vzhledem k tomu, že vysílání začalo ve večerních hodinách a dvojice byla na nohou od brzkých ranních hodin.

Během vysílání dokonce dvojice testovala spojení skrze webkameru a tak část přenosu sledovali diváci i obrazově. Tehdejší vysílání kamery sice mělo úspěch, ale nebylo příliš spolehlivé a tak byl přenos později přerušen. Nicméně myšlenka na vysílání webkamery ze studia už minimálně v hlavě moderátora Fandy zůstala a ten se pak pokoušel u provozovatele získat potřebné vybavení pro trvalé vysílání, což se mu o necelý rok později povedlo.

Historicky první čtyřiadvacítka byla zároveň jediná, ve které bylo možné slyšet oba její tvůrce. V době konání dalších už totiž Vláďa nebyl aktivním členem našeho týmu.

Je tu nějaká nepřesnost nebo chceš něco doplnit? Kontaktuj správce webu.

© 2022 WebRádio Epigon | kontakty | Nerudovka Vimperk