Pořad Počasí

o pořadu

Pořad Počasí vznikl v závěru roku 2016 na popud hackera Vlastíka, kterému ve vysílání chyběla komplexní předpověď, ve které by byly i rosničky. Ještě týž rok se podařilo zrealizovat první reálné natáčení s rosničkou Áďou za velmi improvizovaných podmínek, bez čtecího zařízení a pouze na ruchový mikrofon. V dalších vydáních už jsme sice klopový mikrofon k dispozici měli, nějakou chvíli ale trvalo, než jsem měli k dispozici i čtecí zařízení. V několika úvodních dílech tak můžete vidět velmi pomalé moderátory, kteří vše měli ve své hlavě a jakákoliv chyba by znamenala nutné přetočení celé relace. Jediným místem pro střih byl prostor za fotkami od posluchačů. To byl ostatně i jeden z důvodů, proč jsme s touto částí počítali již od úplného začátku. Postupem času se fanouškovská základna vcelku příjemně rozšířila, takže občas nebyla o fotky nouze a v několika vydáních jsme tak ukázali i více fotek.

V době natáčení se krom velké většiny dílů v pevném složení - Aďa / Kačka před kamerou a Fanta za kamerou natočilo i několik dílů v obměněném složení. Ať už šlo o zvídavé spolužáky, kteří si chtěli vyzkoušet roli rosničky nebo třeba dva díly, které nestříhal Fanta. Celkem také vznikly tři speciály s účastníky kroužku Mladý koumák, který nabízí SŠ a ZŠ Vimperk.

Pořad Počasí bylo možné zastihnout ve třech variantách - základní a nejdelší verze byly ty, co jsou dodnes na YouTube kanálu. Z nich se pak udělala kratší verze bez fotek od diváků, která běžela ve vysílání webové kamery ze studia (zhruba na minutu byl překryt přenos ze studia tímto videem) a zkrácená verze bez obrazu putovala přímo do vysílání rádia, kde byla odvysílána současně s videem na webové kameře.

Pořad v této podobě byl vydáván od prosince 2016 do dubna 2017, kdy bylo zveřejněno i závěrečné speciální vydání pořadu, které obsahovalo vystřižené záběry z natáčení. Ve vysílání WebRádia Epigon jsme se po skončení pořadu vrátili k modelu, který byl běžný před startem tohoto pořadu, kdy Počasí sdělí moderátor živě v rámci standardního vysílání.

Je tu nějaká nepřesnost nebo chceš něco doplnit? Kontaktuj správce webu.

© 2022 WebRádio Epigon | kontakty | Nerudovka Vimperk