O nás

Jsme rádio SŠ a ZŠ Vimperk, které vzniklo za finanční podpory Jihočeského kraje. Hrajeme převážně rockové písničky, ale samozřejmě v našem vysílání nechybí i jiná tvorba.

Internetové rádio Epigon spustilo svůj první zkušební stream z domova mládeže v Brantlově ulici čp 244 (dnešní restaurace Svatý Rafael) 8. června 2011, ale první vysílání ze studia mohli posluchači poprvé naladit 21. června. Prvním vysíláním posluchače provázela dnes už ikonická dvojice Mára a Baky. Za to, že rádio vůbec vzniklo vděčíme panu řediteli Ing. Lubomíru Pichlerovi a mistru odborné výchovy Zdeňku Kajerovi. O vybavení našeho studia se postaral provozní vedoucí televizního studia Epigon Petr Krejsa. Mentorkou vysílání byla paní vychovatelka domova mládeže Yveta Škvrnová.

V březnu roku 2015 došlo k přestěhování rádia do dočasného studia v Nerudově ulici. Zhruba po dvou měsících se rádio znovu stěhuje, tentokrát na protější stranu budovy domova mládeže. 24. listopadu 2016 spouští Rádio Epigon webkameru, aby se každý mohl podívat, jak to u nás vypadá a hlavně, jak vypadáme my. 21. června 2017 proběhlo přestěhování rádia do současných prostor. 7. ledna 2016 pořádalo Rádio Epigon první čtyřiadvacetihodinové vysílání. Druhá čtyřiadvacítka proběhla 2. června 2017 a třetí po půl roce 2. prosince 2017.

Za celou dobu vysílání se ve studio vystřídala celá řada našich amatérských, leč svým způsobem naprosto profesionálních moderátorů : Marek „Mára“ Petráš, Pepa „Baky“ Bakule, Adam Hanus, Iva Hadravová – Krejsová, Pavel Česal, Václav „Kráťa“ Kratochvíl, Michal Havlíček, Martin Eckert, Mirek „Ital“ Jindra, Honza „Hodor“ Heřman, František „Fanta“ Martan, Adélka „Áďa“ Boldová, Vláďa Košátko, Zbyněk „Pytlík“ Kytlica, Petr „Volda“ Voldřich, Filip „Kachna“ Zelinka, David „Dejf“, Pavel Láníček.

V současné době je Rádio Epigon dynamicky se rozvíjející stanicí s celosvětovým pokrytím, protože si nás můžete naladit stejně na pláži v Thajsku jako na výzkumné základně South Pole v Antarktidě nebo třeba na mezinárodní stanici ISS. Máme zjištěno, že nás poslouchají (pochopitelně tajně) i v tajemné área 51. Radio Epigon je tu pro vás a jsme tu s vámi. Stačí nás jen „naladit“ na našem webu www.epigon.info.

Historie

1893

Nikola Tesla předvádí první veřejnou demonstraci rádia a radiového spojení pod názvem Rádio Epigon


1896

Guglielmo Marchese Marconi telegrafuje na vzdálenost přes tři kilometry za použití dodnes používaného čtvrtvlnného unipólu (využil uzemnění) rozhovor do Rádia Epigon


1922

v Anglii zahájeno pravidelné rozhlasové vysílání BBC po vzoru Rádia Epigon


1923

ve Kbelích dne 18. května začíná vysílat český rozhlas „Radiojournal“ – česká verze Rádia Epigon


1953

První pokus streamovat Rádio Epigon, bohužel v té době nebyl internet, takže spojení bylo neúspěšné


1969

(21. července 2:56 UTC) První člověk (Neil Armstrong) poslouchal Rádio Epigon mimo planetu Zemi


1984

Roger Taylor (Queen) skládá skladbu Radio Epigon, kterou později přejmenuje na Radio Ga Ga


2011

6. června spouští rádio Epigon svůj stream na internetu. 21. června proběhl první živý vstup, který odvysílali Baky a Mára.


2017

(2. prosince 23.55) Zachytily vysílání Rádia Epigon komunikační satelity na planetě Omega v galaxii Andromeda


2021

Rádio Epigon slaví 10 let od uvedení na internetu. Přichází gratulovat Jára Cimrman, který minulý týden v úterý ve 3 hodiny, 15 minut a 36 vteřin sestrojil stroj času.


2025

Novoroční projev přednáší v Rádiu Epigon nový český prezident Jaromír Jágr


2033

Z Rádia Epigon zdraví pozemšťany návštěvníci z planety Omega v galaxii Andromeda


2034

Rádio Epigon – První vysílání na planetě Mars


3134

Rádio Epigon překročilo hranici jednoho biliónu posluchačů v dané kosmosekundě
Rádio Epigon se rozhodně distancuje od podobných prohlášení jako např., že Zlatá bula sicilská (1212) je zákládajícím dekretem Rádia Epigon. Je pravda, že se tehdy o Rádiu Epigon jednalo, ale tehdy ještě nikdo ani netušil o co vlastně jde.